gtorres0209
gtorres0209
03-10-2018
Mathematics
contestada
express $15 for 10 gallons as a unit rate
Respuesta :
rigo98
rigo98
03-10-2018
15/10=$1.50 a gallon
Answer Link
paolapetrov
paolapetrov
03-10-2018
$15 for 10 gallons
15/10=1.5
$1.5 per gallon
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
i need the results of 27?3?5?2=19
Mrs. Carter baked 100 muffins for a bake sale. The muffins were sold in packages in 2. There were 12 muffins left. Write an equation to find how many customers
how might an archaeological site be found by chance
How does the stability of an ecosystem depend on its producers
Can somebody tell me the full William Shakespeares family??
what are various types of three dimensional art
four times y to the fourth power
what is 127,034 rounded to the nearest ten thousand
The rise of China’s naval power under Admiral Cheng-Ho occurred during the _______ dynasty. A. Ming B. Zhou C. Qin D. Tang
George Washington how old would he be today