anitakade
anitakade
02-12-2018
Mathematics
contestada
How do you solve this problem?
Respuesta :
alexispjm
alexispjm
02-12-2018
use the pythagorean theorem.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
If the speed of an object decreases to one-half, what happens to its momentum? It doubles It remains the same It decreases to one half It decreases to one fourt
In 1855, Italian governments were controlled by either _________ or the papacy. A. Austria B. Italy C. Germany D. Spain
what were the languages of the mughal empire
Which store gives you the best deal? Metromarket 18cans of soda for $9 Wal-Town 10cana of soda for $7.50 ShopStop 14cans of soda for $7.00
Which term best describes the relationship between the orcas and crabeater seals? a. mutualism b. parasitism c. competition d. predation
What type of poem is Robert Frost Out, Out? lyric narrative ballad epic
The equation of the line perpendicular to the y-axis that passes through the point (–5, 1) is y = 1. True or false.
What event occurred that forced the American government to abandon their isolationist view of the war? a. The Germans invaded Stalingrad. b. The attack on Pearl
What is the primary goal of the United Nations? a. promote unification of countries in North America b. establish rescue and humanitarian organizations c. cr