Jerell7037
Jerell7037
03-12-2018
Mathematics
contestada
need help solving this problem
Respuesta :
mic884
mic884
03-12-2018
2x^3+9, I just used an online calculator
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 68+ )
Otras preguntas
In a certain grocery store, strawberries cost $5.28 per pound ( 5.28 dollars/lb ). what is the cost per ounce?
—¿Cómo me queda esta camisa? —_____demasiado pequeña. Question 3 options: Te quedas Me queda Le quedas Te queda
Our honda van gets about 20 miles per gallon. Our Toyota Prius gets about 42 miles per gallon. What percent increase is fuel economy do I get with the Prius?
When buddy discovers the revolving door, he goes 4 complete revolutions in 11 seconds. How many times around would he go if he continued at this rate for a full
Thisboys life why did dwight paint his whole room white
how many times can 8 go into 100
PLEASE MATH HELP WILL GIVE BRAINLIEST The dashed triangle is the image of the solid triangle. The center of dilation is (−4, −4) . What is the scale factor used
a contractor is putting wood baseboards around a room that is 31 feet long by 17 feet wide. the baseboards come in 8-foot long pieces. how many pieces of basebo
Which of the following is a mixture? steel water oxygen gold
25 Pts! Calculus Problem! Find y′ if x = sin(x + y)