BaconArmy
BaconArmy
01-09-2021
Mathematics
contestada
Please help. Brainliest for the best answer.
Respuesta :
AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark
01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.
$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.
$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
solve |5x - 1| < 1 a. {x|0 < x < 2/5} b. {x|x < 0 or x > 2/5} c. {x|-2/5 < x < 2/5}
what is another word for altruistic a. unpopular b. irresponsible c. generous d. modest
How can water play a role in chemical weathering
which of these is the area of a sector of a circle with r = 18”, given that its arc length is 6π
Which data-gathering activity would be useful for a biomechanical analysis? creating a graph that compares the salaries of professional gymnasts comparing the
what is the solution to start fraction 24 over y end fraction= 8 ? y = –4 y = –3 y = 3 y = 4
If you are breathless and unable to talk normally during exercise you should
trip walks a total of 12 miles to and from school each week. lindsey rides her bike a total of 56 miles to and from school each week. use the greatest common fa
__________ papel es blanco
solve for yX = 3yPlease answerX = 3y