Wolfie679
Wolfie679
02-02-2017
Mathematics
contestada
plzzzz help asap lost ten u gain it asap
Respuesta :
crazykid1
crazykid1
02-02-2017
1.35/ 12 = 0,112 So the unit cost will be 0,112 Check the answer 0,112 *12 = 1.35
Answer Link
xphenomx
xphenomx
02-02-2017
The answer is A. $0.11 because you have divide 1.35 by 12
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 21+ )
Otras preguntas
Jean had $25.86 in her pocket. If shoes cost $7.50 a pair plus 10% of tax. How many pairs can she buy?
identify if each function is a polynomial function. justify your answer.
I NEED HELP !!! Right now!!!
Use the given graph to determine the limit, if it exists.
I see that Yan Zhihua is an independent scholar and a history teacher in middle school. Shouldn’t we respect history? Is the tragic history you describe in your
Work out the angle of elevation from the rabbit to the top of the tree. 18 m 9√3m Not drawn accurately
NEED HELP WITH THIS ASAPP PLEASE HELP RN!!
How do you write f(x)=-5x^2-100x+8in vertex form?
Read the following excerpt from Levitt and Dubner’s Freakonomics. There is a tale, “The Ring of Gyges,” that Feldman sometimes tells his economist friends. It c
a plane intersects a sphere 5 cm away from the center of the sphere. the cross section is a circle whose diameter is 12cm. determine the radius of the sphere