jadaross132
jadaross132
05-08-2017
Mathematics
contestada
Someone please answer this for me
Respuesta :
kphung76127
kphung76127
05-08-2017
Each gallon costs $1.25
$15/$1.25 each= 12 gallons
Final answer: C
Answer Link
queenlho
queenlho
05-08-2017
15/1.25 =C.12 that would be the answer
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
Which hormonal deficiency would increase the client's risk for fractures?
Matilda and Lorraine work in the mail room of a large company sorting letters. Matilda has already sorted 50 letters and continues sorting at a rate of 50 lette
The instruction booklet for a DVD player says that the player uses about 0.4 kilowatt of electricity per hour. If electricity cause $0.20 per kilowatt hour. how
Write the complete balanced equation for the following reaction: CaCl2 + Na3PO4 yields NaCl + Ca3(PO4)2
NEED HELP ! Some people are not allowed to buy private insurance, even if they can afford it. This is because insurance companies can turn away people who have
Zander is in charge of filling goodie bags for the upcoming school party.He plans to order prizes from an online party store.The store sells items by the gross
Hypothesizing describe two inventions that helped spark the scientific revolution and their impact.
The annual health care costs for two new companies that opened in the year 2000 are shown on the graphs below. Compare the average yearly increases in health ca
What key chemiclas do the mouth and stomach contain?
explain the contrast scout draws between the court where tom was tried and the secret courts of mens heart