Mari333
Mari333
05-01-2016
Mathematics
contestada
$4.80 for 6 cans unit rate
Respuesta :
Аноним
Аноним
05-01-2016
8 cents per can. Or, 8c:1 can
You divide 4.80 and 6 to get the price per can.
Give 5 stars and brainliest answer if this helped please!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 44+ )
Otras preguntas
what is simple subject the saturn rocket made travel to the moon possible
In which two regions did the Eisenhower administration effectively use brinkmanship? Korea and Indochina Vietnam and Cuba Russia and Poland France and Germany
Developing a (n)______ made absorption of nutrients more efficient for roundworms. Coelom,anus,or mouth
question #2) 7085g=_kg _g
Who thought the Turks should dress like westerners, adopt the Latin alphabet, attend state-run schools, and use the Gregorian calendar? (Points : 3) Hasan al-Ba
After World War II, the French colony of Indochina exploded into warfare as Ho Chi Minh and his followers battled for independence from France. Which of the fol
The European Union requires its members to a. limit and clean up environmental pollution. b. pay high tariffs. c. cease industrial production. d. limit environm
Why might issues such as adult education and child welfare have been important to Governor Minner? Can you put the answer in a paragraph please! Thanks in advan
Which is a good comparison of the estimated sum and the actual sum of 7 7/8 and 2 11/12?
The DNA sequence TTG is changed to TCG and produces a new protein. Which type of mutation is this? a) missense b) nonsense c) silent d) frameshift