AriannaBunnyB
AriannaBunnyB
04-04-2018
Mathematics
contestada
Help with 44 please and show work
Respuesta :
Аноним
Аноним
04-04-2018
The total cost for tomatoes is $32; 8 * 4 =32. The amount of onions is 3 pounds; 6 / 2 =3. Unit rate for peppers is $3 for 1; 15 / 5 = 3.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
I need help with problem 14
Help me with this, please and thank you
Michael earns $173.60 for 14 hours. Elena's hourly rate is $0.80 more per hour than Michael's. How much money will Elena earn for working 17 hours?
How does a credit card purchase affect your checking account balance? A. It decreases your balance the following month. B. It increases your balance immediately
whats a good topic sentence for entertainment on smartphones
If Toftler is right, how can you gain more high quality power for yourself?
Complete the statement, and find the value of x in the diagram
In a laboratory study, antibiotic resistance was shown to arise in populations of lab-grown bacteria in as few as twenty generations. As the dose of antibiotic
If RU=8, US= 14, TV=x-1, and VS = 17.5, find x and TV. S V R T
Which planets are closer to the sun? Is it rocky planets or gas giants or planet hollywood